سئوالات متداول

عموماً مشکل فعال شدن آنتی ویروس های لپ تاپ و کامپیوتر با سه نوع پیام خطا همراه است :

 • پیام خطا (We could not reach the activation server)

 1. نصب آنتی ویروس ها از فایلهایی به غیر از فایل های ارائه شده توسط این شرکت : آنتی ویروس ها باید از سی دی همراه پَک های این شرکت و یا از فایل های بخش دانلودهای این سایت نصب شده باشد.
 2. عدم اتصال به اینترنت : لطفاً اتصال خود به اینترنت را چک کنید.
 3. تاریخ سیستم بروز نباشد : یعنی باید تاریخ سیستم با تاریخ روز یکی باشد ، اگر در زمان نصب آنتی ویروس تاریخ سیستم شما صحیح نبود ، می بایست تاریخ سیستم را تصحیح نموده و سپس آنتی ویروسی که قبلا نصب نموده اید را حذف نموده (آموزش حذف آنتی ویروس) سیستم را ری استارت نمائید و بعد از آن اقدام به نصب آنتی ویروس جدید نمائید.
 4. استفاده از نرم افزارهای عبور از ف.ی.لترینگ.
 5. عدم نصب پیش نیازها در ویندوز XP : در هنگام نصب آنتی ویروسها در ویندوز XP ، دو نرم افزار پیش نیاز که به صورت خودکار شروع به نصب میگردد ، باید نصب شوند و سپس اقدام به نصب آنتی ویروس نمائید.
 6. نصب نسخه نامناسب بر روی ویندوز : اگر از ویندوز 10 نسخه 2018 استفاده می نمایید ، می بایست از نسخه 11 به بالای آنتی ویروسها استفاده نمائید. برای استفاده از نسخه 9 و 10 آنتی ویروس در ویندوز XP باید ، ویندوز شما XP Service Pack 3 باشد و توجه داشته باشید از نسخه 10 به بالای آنتی ویروس ها در ویندوز XP نصب نخواهد شد .
 

 1. عدم ورود درست کد فعالسازی : دقت کنید کد فعالسازی را به درستی وارد نموده باشید مخصوصاً دقت کنید حرف اُ (O) را با عدد صفر (0) و همچنین آی بزرگ (I) را با عدد یک (1) اشتباه نشده باشد. حروف بزرگ و کوچک بودن تأثیری بر روی کد ندارد و در هر دو صورت درست است و همچنین دقت کنید خط تیره های (-) میان کدهای فعالسازی را حتماً وارد نمائید. دقت نمائید اینها خط تیره یا همان منها هستند (-) نه آندرلاین (_) یا زیر خط .
 2. نصب نیمه کاره نرم افزار : گاهی اوقات به دلیل مشکلات سیستم عامل و تداخل نرم افزارها آنتی ویروس شما به درستی نصب نمی گردد. برای رفع آن آنتی ویروس نصب شده را حذف نموده و سپس آنتی ویروس را مجدداً نصب نمائید.
 3. ری استارت نکردن سیستم عامل بعد از نصب : حتماً بعد از نصب آنتی ویروسها سیستم عامل خود را ریست (راه اندازی مجدد) نمائید.
 4. ورود کد اشتباه محصول : دقت نمائید کد فعالسازی مورد استفاده مطابق با نرم افزار نصب شده باشد ، مثلاً اگر کد ESET NOD32 Antivirus را در نرم افزار ESET Smart Security وارد نمائید ، همین پیام خطا را مشاهده خواهید نمود.
 5. مشکل در سرویس دهنده اینترنت : گاهی اوقات سرویس دهنده اینترنت شما (همان شرکتی که از آن اینترنت را تهیه میکنید مثلاً شاتل ، آسیاتک یا …) از DNS Server های بروز شده استفاده نمی نمایند در نتیجه با این مشکل روبرو خواهید شد. برای رفع آن باید در ویندوز خود تنظیمات DNS Server ها را تغییر دهید. در این لینک آموزش کامل آن توضیح داده شده است.
 •  

 1. مشکل در اینترنت : عموماً این مشکل از سرویس دهند اینترنت شما می باشد ، چند ساعت صبر کرده و دوباره امتحان کنید در صورت رفع نشدن مشکل مورد زیر را بررسی نمائید.
 2. نصب ناقص سرویس های آنتی ویروس : زمانی این مشکل رخ می دهد که ، آنتی ویروسهای نسخه قدیمی شرکت ESET یا سایر شرکت ها بر روی سیستم شما نصب بوده باشد و شما آنها را پاک نموده و سپس اقدام به نصب آنتی ویروس جدید نموده باشید . از دید شما حذف آنتی ویروس قبلی به درستی صورت گرفته اما در واقع این چنین نیست و شما می بایست آنتی ویروس خود را به صورت دستی حذف نمائید. آموزش حذف دستی آنتی ویروس ESET در این لینک موجود می باشد.
 

اگر از ویندوز 10 ارائه شده در سال 2018 استفاده می نمائید باید از نسخه 11 به بالا محصولات ESET استفاده نمائید ، می توانید نسخه های مناسب ویندوز خود را از بخش دانلودهای همین سایت دانلود نمائید.

این مشکل ممکن است به دلایل زیر رخ دهد.

 1. نصب نسخه اشتباه نرم افزار بر روی سیستم عاملتان : مثلاً نصب نسخه 32 بیتی نرم افزار بر روی ویندوز 64 بیتی یا بلعکس
 2. نصب نسخه پشتیبانی نشده بر روی سیستم عاملتان : مثلاً نصب نسخه 11 آنتی ویروس بر روی ویندوز XP ، نسخه 11 آنتی ویروس از ویندوز XP پشتیبانی نمی کند ، یا نصب سایر نسخه های آنتی ویروس بر روی ویندوز XP Service Pack 2 ، ویندوز XP جهت نصب آنتی ویروس های شرکت ESET باید از نوع XP Service Pack 3 باشد.
 3. عدم حذف یا حذف ناقص آنتی ویروس های قبلی : در این صورت باید اقدام به حذف کامل آنتی ویروس های نسخه های قبلی یا شرکت های قبلی نمائید.
 4. مشکل در سیستم عامل : در این صورت باید حتماً سیستم عامل خود را مجدداً نصب نمائید.

ESET LiveGrid در تمامی نسخه های قبلی آنتی ویروسهای کامپیوتر و لپ تاپ شرکت ESET وجود داشته و فعال بوده است ، نسخه 11 هم همانند سایر نسخه ها می باشد ، اما با این تفاوت که در نسخه های قدیمی اگر ارتباط شما با سرورهای ESET قطع می شده ، هیچ پیامی نمایش نمی یافت ، اما در نسخه 11 اگر لحظه ای ارتباط شما با سرورهای ESET قطع گردد این پیام نمایش داده خواهد شد ، در صورتی که قطع و یا قطع لحظه ای یا اختلال در اتصال به اینترنت و در نتیجه نمایش این پیام امری طبیعی است و درنتیجه آن خطری سیستم شما را تحدید نمی کند و این پیغام فقط جنبه اطلاع رسانی دارد و هیچگونه مشکلی برای سیستم شما و آنتی ویروس شما ایجاد نمی نماید.

باید دقت نمائید کیبرد شما در حالت تایپ فارسی قرار دارد ، برای رفع این مشکل با فشار دادن Ctrl + Shift سمت چپ کیبرد ، نشانگر را حالت تایپ انگلیسی قرار دهید.

ما بین ESET NOD32 Antivirus و ESET Smart Security تفاوت های بسیار بالایی وجود دارد ، اما بارزترین این تفاوت در وجود فایروال (Firewall) در ESET Smart Security می باشد که به وسیله آن می توانید بر اتصال نرم افزارها از سیستم شما به اینترنت و بلعکس نظارت داشته باشید و این یک ویژگی مهم می باشد. اما اگر از ESET Smart Security در شبکه ها استفاده شود باید کلیه تنظیمات تخصصی آن نیز اعمال گردد در غیر اینصورت در ارتباطات شبکه اختلال ایجاد می نماید ، در نتیجه اگر داری شبکه محلی می باشید و از نظر فنی اطلاعات کامل برای تنظیم ESET Smart Security ندارید پیشنهاد میگردد از ESET NOD32 Antivirus استفاده نمائید.

استفاده از ESET Smart Security بدلیل داشتن فایروال (Firewall) در شبکه های محلی انتخاب خوبی است اما باید کلیه تنظیمات تخصصی آن نیز اعمال گردد در غیر اینصورت در ارتباطات شبکه اختلال ایجاد می نماید ، در نتیجه اگر داری شبکه محلی می باشید و از نظر فنی اطلاعات کامل برای تنظیم ESET Smart Security ندارید پیشنهاد میگردد از ESET NOD32 Antivirus استفاده نمائید.

شرکت ESET در ایران برای سیستم های خانگی دو محصول جهت فروش را ارائه می دهد ESET NOD32 Antivirus و ESET Internet Security ، ولی بالاترین و قوی ترین این محصول ESET Smart Security Premium می باشد که این شرکت آن را در ایران ارائه نمی کند ، محصولات ESET موجود در بازار در سه نوع متفاوت به دست مشتریان می رسند.

 1. آنتی ویروس های 100 درصد اوریجینال : این آنتی ویروس ها توسط خود شرکت ESET ارائه می شود و هیچگونه پشتیبانی برای آنها در ایران ارائه نمی شود و همچنین شما نهایتاً می توانید نسخه ESET Internet Security را تهیه نمائید و قیمت این محصول حدود 20 دلار (قیمت بسیار بالا) می باشد.
 2. آنتی ویروس های شیرینگ : این شرکت ها اکانت یک آنتی ویروس یک کاربره را به چندین نفر (حدود 15 نفر به بالا) فروخته و از بارزترین راه های تشخیص این محصول آن است که جهت دریافت کد فعالسازی شما می بایست وارد سایتی گردیده و کدی که توسط شرکت به شما فروخته شده را در آن سایت وارد کرده و سپس کد فعالسازی آنتی ویروس را دریافت نمائید ، این آنتی ویروسها بعلت استفاده تعداد زیادی از کاربران یک اکانت یک کاربره بعد از گذشت چند ماه توسط شرکت ESET مسدود میگردند و قیمت آنها نهایتاً 15.000 تومان می باشد.
 3. آنتی ویروس های سرور واسط : این محصول فقط توسط این شرکت (هوش برتر خطیر پارسیان) در ایران ارائه گردیده و سرورهای این شرکت واسط بین سیستم شما و سروهای ESET می باشد و از مزایای آن می توان به :
 • ارائه بهترین محصول شرکت ESET یعنی ESET Smart Security Premium به کاربران ایرانی
 • فعالسازی بسیار ساده و سریع
 • سرعت بالای آپدیت و ایجاد کمترین اختلال با توجه به وضعیت اینترنت ایران
 • قیمتی بسیار مناسب ویژه هموطنان ایرانی
 • نصب بسیار آسان و هوشمند ، طراحی شده توسط متخصصان این شرکت
 • پشتیبانی نصب تا رفع هرگونه مشکل تا زمان پایان اعتبار کد فعالسازی
 • امکان تمدید کد فعالسازی منقضی شده و بهره مند شدن از تخفیف زمان تمدید
 • استفاده از بروزرسانی ها تا آخرین روز اعتبار لایسنس ها و غیر فعال نشده آنها قبل از پایان اعتبار لایسنس
 • امکان بازیابی کد فعالسازی توسط تلفن همراه و ایمیل
 • ارائه لایسنس های چند کاربره ، با هر تعداد کاربر که مشتری درخواست نماید (ویژه شرکت ها و اشخاصی که از اکانت های بالای 10 کاربر استفاده می نمایند)

هیچگونه تفاوتی از نظر کیفیت ، کارایی و پشتیبانی وجود ندارد و تنها تفاوت آنها در قیمت آنهاست ، در پکَ های موجود در بازار ، هزینه تولید پَک بر قیمت لایسنس افزوده شده و در نتیجه پَک ها از قیمت بالاتری برخوردارند.

فقط کافیست از صفحه نخست این سایت و یا به بخش پشتیبانی از منوی بالا رفته و تمدید لایسنس را انتخاب نمائید و مطابق آموزش داده شده عمل نمائید. همچنین می توانید از این لینک استفاده کنید.

شما با مراجعه به بخش پیگیری وضعیت لایسنس در صفحه اصلی ، منوی بالا در بخش پشتیبانی و یا این لینک به بخش پیگیری وضعیت لایسنس رفته و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمائید.

پشتیبانی محصولاتی که دارای پشتیبانی می باشند شامل :

 • مشکل در نصب
 • مشکل در فعالسازی
 • مشکل در دانلود
 • مشکل در دریافت کد فعالسازی آنلاین
 • مشکلات مربوط به بروزرسانی
 • و …

می باشد ، که این مشکلات توسط تماس تلفنی با واحد پشتیبانی و ارائه راهکارها و راه حل های کاربردی و همچنین در صورت نیاز توسط نرم افزارهای کنترل از راه دور (Remote Software) به صورت مستقیم توسط تیم پشتیبانی این شرکت بصورت کاملاً رایگان صورت می پذیرد.

کد فعالسازی یکساله یعنی کدی که اعتبار آن از زمان اولین اتصال به سرور و استفاد از آن به مدت 365 روز شروع گردیده و در این مدت از تمامی امکانات بروزرسانی و پشتیبانی محصولات این شرکت برخوردار خواهد بود.

لایسنس یک کاربره بدین معناست که این لایسنس می بایست در یک لحظه فقط بر روی یک سیستم در حال استفاده باشد. لایسنس های تک کاربره قابلیت حذف و نصب نامحدود دارند ، اگر لایسنس یک کاربره را بر روی چند سیستم همزمان نصب نمائید فقط و فقط آخرین سیستم نصب شده از سرورها بروزرسانی ها را دریافت می نماید و آنتی ویروس آن فعال خواهد بود.

لایسنس های چند کاربره قابلیت نصب بر روی چند سیستم با توجه به تعداد کاربران آن دارد ، باید توجه داشت با فعالسازی اولین سیستم توسط لایسنس های چند کاربره تاریخ اعتبار آن آغاز میگردد و درصورت استفاده یا عدم استفاده از کاربران دیگر تأثیری در زمان انقضاء آن ندارد از این رو قیمت آنها از لایسنس های یک کاربره که هر کدام تاریخ شروع و انقضاء منحصر به فردی دارند مناسبتر می باشد.

این مشکل در زمانی رخ می دهد که سرویس دهنده اینترنت شما دچار مشکل شده باشد و یا از یک لایسنس بیش از حد مجاز آن استفاده بنمائید. بعنوان مثال یک اکانت یک کاربره را در بیش از یک سیستم نصب و فعالسازی بنمائید

بله ، هیچگونه محدودتی در خصوص این نوع استفاده ها ، نصب مجدد ، حذف ، تغییر ویندوز و حذف از روی یک سیستم و نصب بر روی سیستم دیگر وجود ندارد.

با مراجعه به بخش لیست لایسنس های شما از طریق بخش پشتیبانی منوی بالا یا صفحه اصلی این سایت و یا این لینک می توانید لایسنس ثبت شده خود را بازیابی نمائید ، اگر لایسنس خود را به صورت آنلاین از سایت تهیه نموده اید می توانید با رجوع به بخش سفارش های حساب کاربری خود ، به کلیه لایسنس های خریداری شده خودتان دست یابید.